Ajalugu - Nunne Boutique Hotell

Ajalugu

Nunne hotell – maja keset kaheksa sajandit ajalugu. Nunne hotell asub UNESCO kaitse all olevas Tallinna vanalinnas, mille sünnilugu ulatub 800 aasta taha. Hotelli läbib kunagises kuulsas Hansalinnas võimul olnud saksa kaupmeeste ehitatud keskaegne võimas  paekivist Tallinna linnamüür. On muljetavaldav, et see enam kui kaks kilomeetrit pikk kaitsemüür, mille ehitus kestis ligi 300 aastat, on valdavas osas säilinud. Hotellis kõndides saab näha linnamüüri koos omaaegsete laskeavade asukohtadega, mis meenutavad aega, mil kaitsemüür oli läbimatu ning Vana Tallinn väga hästi kaitstud.  

Nunne hotelli kandis on olnud mõlemal pool vastu linnamüüri hoonestus juba varasemalt. Tänased hooned, milles on varasemalt asunud põllumajandusühistud, hotellid ja haridusasutused on ehitatud 19. sajandi teises pooles ja 20. sajandi alguses.

Suur-Kloostri tänava pool kõrgub otse vastu hotelli keskaegne Nunnatorn, pakudes külastajatele pilguheitu linna muistsesse minevikku. Selle kõrval on omakorda läbi linnamüüri viiv 19.sajandi lõpus ehitatud Kloostrivärav, mille kohal kõrguv keskaegne puidust kaitsekäik on nõukogude ajal taastatud.

Hotellist Toompea mäe poole praeguse Nunne tänava kohal asus keskaegne uhke linnavärav, mis lammutati 1860. aastate lõpus, et parandada vanalinna ühendust toona rajatud raudteejaamaga. Nunnavärav koosnes peaväravast ja kahest eesväravast. Tänava ääres Toompea müüril on täna kadunud linnavärava lugu tutvustav infotahvel.

Toompeal, ajaloolises ülalinnas, elasid sajandeid kohalikud aadlikud. Seal asub ka kaheksa sajandi eest rajatud toomkirik ning maaisanda loss, milles täna peab istungeid Eesti parlament Riigikogu. Hotelli naabrusest viivad Toompeale trepid.

Hotelli kõrvalt Suur-Kloostri tänavalt võib leida Eestis ühe unikaalseima kiriku – see rajati keskajal katoliikliku kloostrikirikuna, Rootsi ajal 17. sajandil sai sellest luterlik sõjaväekirik ning 18. sajandil alanud Vene ajal ehitati see ümber õigeusu pühakojaks. Täna tegutseb sealses Issanda Muutmise peakirikus Eesti õigeusu kogudus. Pühakoja tornis on Tallinna vanim kirikukell 16. sajandist.

16.-19. sajandini rajati vanalinna kaitseks seda ümbritsev lai muldkindlustuste ehk bastionaalvöönd. Neist üks vanemaid, Nunnavall kulges väljapool linnamüüri läbi tänase hotelli kinnistu. 19. sajandi teises pooles pärast Tallinna kustutamist kindluslinnade nimekirjast kujundati muldkindlustuste ala kauniks pargivööndiks. Neist varauusaegse vallikraaviga Toompark ja Tornide väljak, varasem linna näituseväljak jäävad hotelli vahetusse naabrusse. Balti jaam on aga pärit 1870. aastast, mil Tallinn sai raudteeühenduse Vene impeeriumi toonase pealinna Peterburiga.

Nunne hotellis peatudes saab tunnetada ja näha Tallinna pikka ajalugu, tänavale astudes jalutada aga ühes paremini säilinud keskaegses hansalinnas. Nunne hotell koos Tallinna lugudega ootab!

This site is registered on wpml.org as a development site.